• Nikel Krom Kaplama ve Türevleri

Nikel Krom kaplama prosesleri birçok alanda yaygın olarak kullanılmaktadır. Dünya üzerinde en çok uygulanan kaplama uygulaması da diyebiliriz. Bu kaplama türü uygulanan metale hem ayna parlaklığı hem de korozyon dayanımı vermesinden dolayı yaygın olarak kullanılmaktadır.  Kullanım alanları; Otomotiv, Beyaz eşya, Mobilya Ev dekor ürünleri gibi çok geniş bir alanda kolaylıkla uygulanmaktadır.

  

  • Çinko Kaplama ve Çinko Alaşımları Kaplama Tesisleri

Başta otomotiv olmak üzere bir çok alanda Korozyon amaçlı kullanılan kaplama türüdür. Çinko kaplama Alkali Çinko kaplama, Asitli Çinko kaplama Çinko Nikel alaşım kaplama veya Çinko Demir Alaşım Kaplama gibi çeşitli türlerde uygulanmaktadır.

  • Eloksal Kaplama Tesisleri

Eloksal tesisleri Alüminyum üzeri yüzey işlem uygulamasıdır. Eloksal kaplama uygulaması genel olarak Profil üzeri veya işlenmiş Alüminyum parçalar üzerine uygulanmaktadır. Bazı dış cephe uygulamalarında kullanılan sac levhalarda Eloksal uygulamasına tabi tutulmaktadır. En yaygın uygulama standart Eloksal ve Sert Eloksal uygulamalarıdır.

  • Sert Krom Kaplama Tesisleri

Sert krom uygulaması başta savunma sanayi ve hidrolik sistemler olmaz üzere çeşitli alanlarda uygulanmaktadır. Parça üzerinde isminden de belli olduğu gibi sert bir kaplama uygulaması olurturmaktadır. Bu uygulama sürtünme dayanımı sağlamaktadır.

  • Plastik üzeri kaplama POP (ABS, ABS-PC, PA) Tesisleri

Otomotiv, Beyaz eşya, Sanitary gibi sektörlerde yoğun olarak kullanılan bir kaplama türüdür. Bu sistemde ABS veya PC-ABS plastikleri üzerine uygulanan metal kaplama uygulamasıdır. Bu uygulamanın en büyük kullanım alanı otomotiv parçalarıdır.

  • Fosfat Kaplama Tesisleri

Fosfat kaplama prosesleri savunma sanayi, otomotiv sanayi, boya öncesi uygulama, kauçuk kaplama öncesi uygulama gibi çeşitli alanlarda uygulanmaktadır. Dünya genelinde yoğunlukla Çinko Fosfat veya Mangan Fosfat uygulamaları yapılmaktadır. Bazı alanlarda ise demir fosfat uygulaması yapılmaktadır.

  • KTL: Katoforez (Electro-coating) Tesisleri

KTL kaplama prosesleri genel olarak güçlü korozyon dayanımı istenen parçalar için uygulanmaktadır. Ve en yaygın kullanım alanı otomotiv ile ağır vasıta araçlarında dır. Araçların dış alt kısmında korozyona açık olan bölgelerde yoğun olarak kullanılmaktadır.